Współdzielona majówka dla oszczędnych

W tym roku majówka może okazać się znacząco tańsza – wystarczy tylko skorzystać z mądrych rozwiązań – np. z ekonomii współdzielenia.

Wspólna podróż z dopiero co poznanymi osobami, czy spanie u nieznajomego w zamian za podział kosztów? Oto właśnie ekonomia współdzielenia. Początkowo trend ten może budzić pewne zdziwienie, ale kiedy weźmiemy pod uwagę wzajemny system ocen użytkowników oraz zweryfikowane profile pozwalające na budowanie zaufania w sieci, nie dziwi, że ekonomia współdzielenia zyskuje coraz większą popularność także Polsce. Zamiast kupować konkretne dobra, dzielimy się nimi z innymi, znacząco przy tym oszczędzając. W ten sposób możemy dużo taniej zorganizować każdy wyjazd, który dodatkowo wzbogacony zostanie o wymiar społecznościowy – współdzielenie pozwala bowiem na poznanie nowych, interesujących osób. Podpowiadamy, co zrobić, aby wyjazd na majówkę nie zrujnował kieszeni i został zapamiętany na dłużej.

Razem w samochodzie

Wspólne przejazdy, aranżowane np. poprzez serwis BlaBlaCar, to możliwość podróżowania w ekonomiczny i komfortowy sposób. Pasażerowie udający się do konkretnego miejsca, mogą poszukać na platformie kierowców planujących przejazd w tym samym kierunku, z którymi podzielą się kosztami paliwa. Dzięki temu sporo zaoszczędzą – tym bardziej, że serwis BlaBlaCar zrezygnował w marcu z opłaty serwisowej, zastępując ją ofertą BlaBlaPass. W ten sposób wspólne podróże stały się nawet o 20% tańsze. Do 20 czerwca sześciomiesięczny BlaBlaPass dający nieograniczony dostęp do wszystkich przejazdów widocznych w serwisie, dostępny jest za złotówkę.

BlaBlaCar to także szansa na oszczędności dla kierowców – dzięki wystawieniu przejazdu na platformie i zabraniu ze sobą pasażerów, mogą oni zaoszczędzić nawet do 75% kosztów przejazdu. Dodatkowo, wspólna podróż w samochodzie pozwala na poznanie wyjątkowych ludzi. Samochód jest przestrzenią, która sprzyja rozmowie oraz dzieleniu się swoimi przemyśleniami i wrażeniami. Niejednokrotnie podróż z osobami, które jadą w tym samym kierunku, może zaowocować wspólnym projektem lub wieloletnią przyjaźnią.

Nocleg u nieznajomego

Spanie w hotelach może okazać się dość kosztowne. Dla tych, którzy nie chcą wydawać fortuny, alternatywą może stać się wynajęcie mieszkania lub pokoju u prywatnej osoby poprzez dedykowane platformy. Możliwe jest również spanie zupełnie za darmo – w tym wypadku gospodarze oczekują zazwyczaj możliwości wymienienia się doświadczeniami lub wspólnego spędzenia czasu. Taka forma wyjazdu może okazać się więc nie tylko ekonomiczna, ale również stanowić wyjątkowe doświadczenie kulturowe i umożliwić dogłębne poznanie stylu życia w danym miejscu.

Przy wspólnym stole

Powoli do Polski przybywa także idea biesiadowania przy stole z nieznajomymi. Jak to działa? Na dedykowanych platformach wystarczy wyszukać kucharzy-amatorów, planujących danego dnia zorganizowanie kolacji, na której zjawić może się zgłoszony wcześniej użytkownik serwisu. Organizator wydarzenia z góry określa menu oraz składkę na wspólne jedzenie. Później można już tylko rozmawiać za suto zastawionym stołem i wymieniać się doświadczeniami z nowo poznanymi osobami. Taka kolacja zazwyczaj składa się z kilku dań i jest dużo tańsza niż posiłek w tradycyjnej restauracji.

Dzięki ekonomii współdzielenia wyjazdy na długie weekendy oraz na wakacje mogą stać się dużo bardziej ekonomiczne i o wiele przyjemniejsze. Podział kosztów sprawia, że większa kwota będzie mogła zostać przeznaczona na dodatkowe atrakcje. Co równie ważne, dzieląc się kosztami mamy szansę na zdobycie niezapomnianych wrażeń. Może warto zatem spędzić tę majówkę inaczej niż zwykle?

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride