Google Maps prezentuje trasy wspólnych przejazdów z BlaBlaCar

Google łączy siły z BlaBlaCar prezentując swoim użytkownikom najpopularniejsze sposoby podróży z punktu A do punktu B. Przejazdy z BlaBlaCar są teraz prezentowane obok innych sposobów przemieszczania się rekomendowanych przez Google.

Współpraca dla mobilności

Oprócz przejazdów samochodowych, poruszania się pieszo, jazdy rowerem oraz pociągiem, na Google Maps pojawił się carpooling. Przejazdy z BlaBlaCar są teraz prezentowane obok innych sposobów przemieszczania się rekomendowanych przez mapowy serwis Google.

Użytkownikom szukającym trasy na Google Maps zaoferowana zostanie, wśród innych prezentowanych przez Google Maps opcji, możliwość umówienia się na wspólny przejazd. Posiadacze aplikacji BlaBlaCar zainteresowani skorzystaniem z carpoolingu zostaną przekierowani bezpośrednio do strony z interesującymi ich przejazdami w serwisie. Pozostali zostaną natomiast automatycznie przekierowani na stronę AppStore lub Google Play Store.

Carpooling: większa dostępność mobilnych rozwiązań

Integracja carpoolingu z Google Maps podkreśla znaczące zwiększenie popularności tej formy podróżowania. W ciągu mniej niż 10 lat wspólne przejazdy stały się uznanym sposobem przemieszczania się między miastami. BlaBlaCar oczekuje, że latem 2017 pobity zostanie rekord 10 milionów miejsc zarezerwowanych na platformie. Odpowiada to obserwowanemu w Polsce znacznemu wzrostowi aktywności członków społeczności: od wprowadzenia nowej oferty w marcu 2017 – BlaBlaPass – liczba aktywnych pasażerów zwiększyła się aż o 50%.

Globalna współpraca

Współpraca pomiędzy Google a BlaBlaCar ma charakter globalny i będzie stopniowo rozszerzana na 22 kraje, w których funkcjonuje serwis zaufanych wspólnych przejazdów.

Philippe Cayrol, Head of Partnerships w serwisie BlaBlaCar, mówi: Współpraca z Google to wspaniała wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy dzięki Google Maps uzyskają dostęp do ofert wspólnych przejazdów z BlaBlaCar i odkryją lub przypomną sobie o ekonomicznym i przyjaznym użytkownikowi sposobie podróżowania. Jesteśmy przekonani, że przyszłość przemieszczania się będzie związana z wygodnym łączeniem różnych środków transportu podczas jednej podróży. Google Maps podziela to samo przekonanie, dlatego obecnie prezentuje w jednym miejscu oferty przejazdów pociągami, autobusami oraz tych aranżowanych poprzez BlaBlaCar.

Partnerstwo w celu wzbudzenia zainteresowania użytkowników Google Maps wspólnymi przejazdami

Początkowo carpooling pojawi się wśród rekomendowanych sposobów podróżowania jedynie w aplikacji mobilnej Google Maps. Google potrzebować będzie bowiem czasu do przetestowania zainteresowania użytkowników wspólnymi przejazdami z BlaBlaCar. Docelowo użytkownikom zaoferowany zostanie zintegrowany dostęp do różnych serwisów związanych z transportem w Google.

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride