Co zrobić, żeby znaleźć pasażerów i wypełnić wolne miejsca w samochodzie?

To łatwiejsze niż myślisz…
Poniżej znajdziesz nasze porady :)

Najpierw w dużym skrócie :)

 1. Uzupełnij swój profil w BlaBlaCar
 2. Dodaj swój przejazd możliwie najwcześniej
 3. Wybierz przyjazną dla pasażerów cenę
 4. Podaj dokładne miejsce spotkania
 5. Opisz szczegóły swojego przejazdu
 6. Dodaj miasta pośrednie
 7. Ustaw automatyczne potwierdzanie rezerwacji
 8. Zainstaluj aplikację BlaBlaCar
 9. Bądź w kontakcie z pasażerami
 10. Dodaj przejazd przed długim weekendem lub świętami

A teraz w szczegółach:

 • Pamiętaj, aby w pełni uzupełnić swój profil w BlaBlaCar:
 • – potwierdź numer telefonu – wzbudza to zaufanie
 • – dodaj zdjęcie profilowe – pasażerom łatwiej podjąć decyzję o zabraniu się z kierowcą, którego mogą zobaczyć na zdjęciu (łatwo to zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji)
 • – uzupełnij mini-biografię – wystarczy kilka słów o sobie – co lubisz, jakie masz hobby, czym się zajmujesz, na jakiej trasie zwykle jeździsz – od razu zmniejsza to dystans i nie jesteś już zupełnie anonimowy!
 • – dodaj zdjęcie Twojego samochodu
 • Dodaj przejazd, jak tylko będziesz wiedział, kiedy jedziesz w trasę – im wcześniej, tym lepiej – pasażerowie lubią wyszukiwać przejazdy nawet na dwa tygodnie przed datą podróży.
 • Wybierz przyjazną dla pasażerów cenę – wystarczy, że w wynikach wyszukiwania w BlaBlaCar spojrzysz na średnią opłatę na Twojej trasie. Radzimy, aby na pierwszy przejazd była taka sama lub nawet o kilka złotych niższa niż ceny przejazdów innych kierowców. Dzięki temu, zachęcisz pasażerów, aby zarezerwowali miejsce u Ciebie, a po przejeździe otrzymasz od nich pozytywne oceny, co ułatwi znalezienie współtowarzyszy podróży następnym razem.
 • Podaj dokładne miejsce wyjazdu i przyjazdu – napisz, skąd wyruszasz (zawsze wygodniej dla pasażerów, jeśli łatwo im tam dojechać komunikacją miejską) i dokąd dojeżdżasz w mieście docelowym (jeśli dasz radę podwieźć ich bliżej domu, na pewno to docenią i odwdzięczą się pozytywną oceną!).
 • Uzupełnij opis przejazdu – dla pasażerów istotny jest opis przejazdu – mogą się z niego dowiedzieć, którą trasę jedziesz, jaki bagaż mogą ze sobą zabrać, czy gotowy jesteś odebrać lub podwieźć ich bliżej domu, itd. Postaraj się uzupełnić więc opis informacjami, które mogą być dla nich pomocne przy wyborze przejazdu.
 • Dodaj miasta pośrednie – jeśli zaznaczysz, że możesz się zatrzymać w miejscowościach na trasie Twojego przejazdu, masz większą szansę na znalezienie pasażerów. Pamiętaj, że w przypadku większych miast warto jako punkt zbiórki ustawić dogodne miejsce na obrzeżach miasta, żeby za bardzo nie zbaczać z trasy i oszczędzić czas. Jeśli jednak zdecydujesz się wjeżdżać do centrum, to również zaznacz to w opisie, aby pozostali pasażerowie wiedzieli, że podróż może się przedłużyć.
 • Ustaw automatyczne potwierdzanie rezerwacji – pasażerowie czytają Twój szczegółowy opis przejazdu, klikają i gotowe – miejsca zarezerwowane! Oszczędzasz czas i sobie, i im.
 • Zainstaluj aplikację BlaBlaCar – dostępna jest na Androida i na iOS-a, przyjazna i wygodna w użyciu. Dzięki niej możesz zarządzać swoim przejazdem od ręki, łatwo edytować szczegóły podróży (np. przesunąć godzinę na późniejszą) i na bieżąco śledzić swoje rezerwacje.
 • Reaguj na wiadomości od pasażerów – mogą mieć do Ciebie jakieś pytania – im szybciej na nie odpowiesz, tym łatwiej podejmą decyzję, żeby dokonać rezerwacji miejsca w Twoim samochodzie.
 • Nie zapomnij dodać przejazdu przed długim weekendem lub świętami – pasażerowie często podróżują podczas świąt, wakacji czy długich weekendów – wtedy jeszcze więcej z nich szuka miejsca w BlaBlaCar niż w przeciętny weekend.

Find out more about

Spotkania

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride