Startujemy – witaj w BlaBlaCar!

Dowiedz się, co kryje się za BlaBlaCar, w jakim celu założyliśmy tę stronę i dlaczego wspólne podróżowanie staje się tak popularne.

 

 Cieszymy się, że możemy ogłosić otwarcie BlaBlaCar.pl – nowego serwisu dla osób podróżujących, który opiera się na więziach społecznościowych. Oczywiście moglibyśmy mówić o BlaBlaCar jako o nowej platformie służącej do dzielenia się samochodem (z ang. carsharing) albo jako o stronie oferującej wolne miejsca w samochodach innych osób. Jednak tak naprawdę myślimy o BlaBlaCar jako o nowym, opartym na komponencie społecznościowym, niskobudżetowym i przyjaznym środowisku sposobie podróżowania, z którego mamy nadzieję i Ty będziesz zadowolony!

Serwis znany we Francji pod nazwą Covoiturage.fr okazał się być wielkim sukcesem, zarówno wśród kierowców, jak i pasażerów, którzy byli niezadowoleni z zakłóceń w transporcie lotniczym i kolejowym oraz tych, których mocno dotknął wzrost cen benzyny i cen transportu publicznego. Na założonej w 2006 r. stronie zarejestrowało się do tej pory ponad milion kierowców i pasażerów, a co miesiąc przybywa ich ponad 50 tysięcy. Strony zaczęli używać też ludzie z innych krajów i tak oto nasz serwis zaczął się rozrastać.

Podróżowanie samochodem jest najbardziej popularną metodą transportu i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany. Jednym z powodów, dla których taka zmiana wydaje się nieprawdopodobna jest fakt, że samochody osobowe pozwalają na nieporównywalnie większą swobodę niż inne środki transportu. Z europejskich statystyk drogowych z 2009 roku wynika, że aż 86% kilometrów przebytych w Wielkiej Brytanii pokonanych zostało właśnie samochodem. Z raportu wynika także, że liczba ta co roku się zwiększa.


Jednocześnie koszty związane z posiadaniem i używaniem samochodu w ostatnim czasie gwałtownie skoczyły w górę: tylko w ciągu ostatnich pięciu lat cena benzyny wzrosła o 50%. Niestety nie towarzyszył temu aż tak gwałtowny wzrost płac, w związku z czym podróżowanie samochodem jest przy obecnych cenach benzyny w Polsce bardzo kosztowne.

Dostrzegliśmy, że podróżowanie samochodem staje się coraz bardziej popularne, choć coraz droższe i dlatego postanowiliśmy wprowadzić pewne ulepszenia, tak by uczynić je jeszcze tańszym i bardziej zrównoważonym. Zdaliśmy sobie sprawę, że puste siedzenia w przejeżdżających obok nas samochodach można wynajmować i dać ich właścicielom możliwość znacznego obniżenia kosztów utrzymania samochodów. I taka właśnie jest historia powstania BlaBlaCar.

Jak to działa?

BlaBlaCar służy zarówno kierowcom, jak i pasażerom. Kierowcom daje możliwość obniżenia kosztów podróży, którą i tak musieliby odbyć, a pasażerom oferuje niezwykle tanią alternatywę dla innych środków transportu na wybranej przez nich trasie.

Kierowcy dodają szczegóły podróży, którą zamierzają odbyć oraz sugerowaną cenę. Pasażerowie mogą szukać konkretnego przejazdu i sami zadecydować, czy chcą tyle za niego zapłacić. Dzięki BlaBlaCar pasażerowie mają możliwość niskobudżetowego i przyjaznego środowisku podróżowania zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Tak więc i kierowca i pasażer oszczędzają korzystając z BlaBlaCar.

Aby mieć pewność, że wspólna jazda przebiegnie komfortowo zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, na stronie wyświetlane są preferencje członków: palący lub niepalący, zwierzęta w samochodzie dozwolone lub nie itd. Członkowie BlaBlaCar określają także, jak rozmowni są w samochodzie – „Bla”, „Blabla” lub „Blablabla”, stąd nazwa naszej strony.

Ale dość już tego blabla! Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych usług i sami przekonacie się, że jest to świetny sposób na radosne, niskobudżetowe, a przy tym przyjazne środowisku podróżowanie.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Find out more about

Spotkania

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride