Top 14 miejsc na weekend w Europie

Top 14 miejsc na weekend w Europie

Przeczytaj, gdzie warto się wybrać na weekend.

Mamaia 230 km od Bukaresztu

Położona na rumuńskim wybrzeżu Morza Czarnego, Mamaia szczyci się imponującą 8-kilometrową plażą, gdzie odbywa się wiele imprez. Zwana jest Ibizą Europy Wschodniej. To doskonały wybór dla osób, które uwielbiają zabawę.


Niżny Nowogród 430 km od Moskwy

Stare i piękne miasto – Niżny Nowogród oddaje klimat prawdziwej Rosji. Miks wielu kultur i zabytków w tym miejscu sprawia, że ciężko się tu nudzić.


Zadar 158 km od Splitu

Zadar z pewnością łączy stare i nowe. To miejsce Wypełnione ruinami rzymskimi i średniowiecznymi kościołami, jak również kosmopolitycznymi kawiarniami i ultra-nowoczesnymi instalacjami architektonicznymi. To intrygujące miasto nie jest zbyt tłoczneoi emanuje charakterem na każdym rogu.


Lublin 169 km od Warszawy

W Lublinie możesz się poczuć, jak na średniowiecznym planie filmowym. Barwna historia i żywotność tego miejsca, to tylko parę z argumentów, które przyciągają tu coraz więcej turystów.


Lwów 540 km od Kijowa

Z uroczymi brukowanymi uliczkami i wyjątkowo zachowaną gotycką i renesansową architekturą, Lwów jest pełen uroku. Na miejscu przekonasz się o wspaniałym zapleczu gastronomicznym – fani dobrego jedzenia nie będą rozczarowani.


Lizbona 313 km od Porto

Pastelowe pejzaże i piękne wybrzeża są zapowiedzią świetnego weekendu. To oświetlone miasto oczaruje swoim urokiem i magią widoków nad morzem.


Brighton 85 km od Londynu

Kiedy myślisz o nadmorskiej miejscowości, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy prawdopodobnie nie jest Anglia. Mimo to w Brighton odnajdziesz prawdziwie marynarski klimat. Znajduje się tu długie na 524 metry molo, na którym skupione są restauracje, bary, wesołe misateczko oraz inne atrakcje.


Belgrad 379 km od Budapesztu

Leżący na skrzyżowaniu rzek Sawy i Dunaju, Belgrad jest uważany przez wielu za jedno z najbardziej interesujących miejsc w Europie. Koniecznie sprawdź Cytadelę Kalemegdan, klejnot miasta!


Malaga 530 km od Madrytu

To portowe miasto szczyci się 324 słonecznymi dniami w roku – nic dziwnego, że mieszkańcy są tu bardzo przyjaźni i otwarci. Takie miejsca jak dom Picassa, czy rzymskie ruiny przypominają nam o dawnych korzeniach tego miesjca.


Deauville 199 km od Paryża

To miejsce, gdzie paryżanie uciekają z miasta w celu skosztowania owoców morza i spędzenia czasu z odrobiną natury. Deauville to zupełna opozycja do biznesowego Paryża, ale mimo wszystko leży na tyle blisko, że można się tam wybrać chociażby na jeden dzień.


Würzburg 278 km od Monachium

Würzburg jest znany ze swojej sztuki i architektury. Znajdziesz tam napiękniejsze barokowe budowle w Niemczech. Co więcej, jest to idealny przystanek dla degustacji wina frankońskiego.


Jezioro Balaton 104 km od Budapesztu

To miejsce gdzie miejscowi przychodzą uprawiać sporty wodne na weekend. Tutaj atmosfera jest zawsze świeża i przyjemna. Szczególnie w lecie obfitującym w festiwale muzyczne.


Karlowe Wary 127 km od Pragi

Jeśli szukasz czegoś bardziej relaksacyjnego, to weekend w tym uzdrowisku jest idealą destynacją. Pamiętaj, aby odwiedzić gejzer Pramen Vřídlo, w którym woda osiąga wysokość imponujących 12 metrów. Jest to bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców.


Cinque Terre 235km od Mediolanu

Istniejące już od VII w. I zaklasyfikowane do Światowego Dziedzictwa Unesco w 1997 roku. Te pięć przepięknych wiosek rybackich usytułowane przy jednej z najbardziej malowniczych scen w Europie, z pewnością zapierają dech w piersiach.


Jak BlaBlaCar może pomóc Ci dostać się w wybrane miejsce?

W BlaBlaCar możesz wyszukać przejazdy do konkretnych miejsc, które nie są dobrze skomunikowane z innymi środkami transportu. Jeśli znajdziesz kierowce, który kieruje się do danego punktu, lub w jego okolice, możesz poprzez pytanie publiczne ustalić z nim dogodne miejsce spotkania, po czym wystarczy zarezerwować miejsce i jechać!

To najlepszy sposób aby wykorzystać w jak największym stopniu, każdą godzinę twojego weekendu, który może świetnie się zacząć już podczas podróży! Jednocześnie, bardzo prawdopodobne jest, że trafisz na kogoś kto kieruje się tam z tego samego powodu co ty, więc możecie się wymienić się ciekawostkami i pomóc sobie w organizacji czasu.

Find out more about

Poradniki

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride