6 patentów na komfort podróży jesienią

6 patentów na komfort podróży jesienią

Poznaj jesienne patenty podróżnych🍂

Kreatywność podróżujących nie zna granic – szczególnie, gdy chodzi o ich komfort.
Poznaj najczęstsze, aczkolwiek nie zawsze oczywiste, akcesoria podróżujących różnymi środkami transportu:

Termos
Nawodnienie i unikanie wychłodzenia ciała to jedne z podstaw dbania o zdrowie jesienią. Dlatego również w trasie przydaje się coś wypić, choćby raz na godzinę, najlepiej ciepłego. Wiadomo, że kawę i herbatę dostaniemy na każdej stacji benzynowej, ale gdy chodzi zaś o autokar, problemem jest nie tylko brak dostępności napojów na pokładzie. Pamiętajmy bowiem, że nawet jeżeli zaopatrzymy się w płyny przed trasą, to w jej trakcie może się nam również przydać… toaleta. A co, gdy rozkład jazdy nie przewiduje postoju przez kolejną godzinę?

Termofor
Wybierając autokar w okresie jesienno-zimowym musimy liczyć się z tym, że może nas czekać chłodna podróż. O ile ogrzewanie jest standardem w każdym samochodzie osobowym (nie wspominając już o coraz częściej spotykanym podgrzewaniu foteli), o tyle starsze modele autokarów miewają problemy z tą funkcjonalnością. Dlatego niektórzy podróżni oprócz swetrów i kurtek puchowych decydują się na bardziej radykalne rozwiązania – np. termofory i poduszki elektryczne. Zważając jednak na ryzyko ich przedziurawienia, skutkującego zalaniem wodą lub porażeniem prądem, stanowczo odradzamy takie pomysły.

Latarka czołowa
Obowiązkowy element wyposażenia entuzjastów literatury wszelakiej, podróżujących busami, w których nie zawsze działa lampka w podsufitce. Problem zaczyna się po zmroku, który o tej porze roku zapada coraz wcześniej. Ta turystyczna metoda oświetlenia umożliwia im wielogodzinne oddawanie się lekturze, nie zawsze jednak wygodne dla innych pasażerów. Powstaje dylemat entomologiczny: czy taki “mól książkowy” nie staje się wtedy “świetlikiem”?

Smartfon i… uśmiech :)
Te dwa podstawowe elementy wyposażenia, zawsze posiadane przez nas pod ręką, charakteryzują za to użytkowników BlaBlaCar. W przeciwieństwie do w/w akcesoriów, niezbędnych czasem do podróżowania innymi środkami lokomocji, ta grupa pasażerów nie musi obawiać się chłodu, braku miejsca siedzącego, czy innych niewygód.

Który sposób przemieszczania się wybierzesz następnym razem? Mamy nadzieję, że powyższym zestawieniem chociaż trochę ułatwiliśmy Ci ten trudny wybór :)

W drogę!

Find out more about

Podróże

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride