Dzielenie się, innowacyjność, globalny rozwój – robimy to dla Was i z Wami!

Dzielenie się, innowacyjność, globalny rozwój – robimy to dla Was i z Wami!

To wielki dzień dla serwisu BlaBlaCar – kolejna runda finansowania zakończyła się sukcesem. Pozwoli nam ona rozszerzyć globalne działania i dalej realizować ambitny cel, jakim jest zapewnienie dostępu do usługi na najwyższym możliwym poziomie. Korzystając z okazji, chcemy zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym, co już osiągnęliśmy.

BlaBlaCar – po pierwsze społeczność


WSPÓLNIE, dzięki zaufaniu, jakim darzycie nasz zespół, platformę i przede wszystkim innych użytkowników – stworzyliśmy największą społeczność wspólnych przejazdów na świecie, liczącą ponad 20 milionów członków w 19 krajach. Społecznościowe wspólne przejazdy weszły do mainstreamu stając się wiarygodnym sposobem podróżowania między miastami – wydarzyło się więc coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe. Często wspominamy, jak założyciel serwisu, Frédéric, miał problem, aby dostać się do swojej rodzinnej, oddalonej 350km od Paryża, miejscowości, i wyobraził sobie serwis online, łączący pasażerów z kierowcami podróżującymi w tym samym kierunku. Teraz jest to możliwe dzięki BlaBlaCarowej społeczności użytkowników, którzy dodają w serwisie przejazdy, budują zaufanie poprzez wystawianie ocen współpasażerom i polecają BlaBlaCar znajomym. To Wy torujecie drogę dla kolejnych użytkowników!

BLABLA_CAR-1321

WSPÓLNIE nawiązujemy kolejne miliony połączeń między ludźmi, starając się uczynić z każdego pustego samochodu pełny pasażerów BlaBlaCar :) Od początku 2014 roku poprzez platformę nawiązanych zostało ponad 47 milionów kontaktów między osobami, których drogi nigdy wcześniej się nie spotkały. Byli to użytkownicy w różnym wieku, o różnych narodowościach i kulturach, o rożnych zawodach, którzy zdecydowali się podróżować razem i uczynić swoje przejazdy bardziej przyjemnymi, przy okazji oszczędzając. Wierzymy, że dzięki wspólnym przejazdom zbliżamy ludzi do siebie, a na to zawsze warto ciężko pracować!

WSPÓLNIE optymalizujemy jeden z najbardziej niewykorzystanych dotąd zasobów – puste miejsca w samochodach. Uwalniając ten potencjał, wychodzimy na przeciw rosnącym oczekiwaniom co do przystępnej i przyjaznej mobilności, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ emisji CO2 na środowisko naturalne. Dzięki wspólnym przejazdom przez ostatnie dwa lata szacunkowe zmniejszenie emisji CO2 wyniosło ponad milion ton, co można porównać do emisji pochodzących z 400,000 przejazdów tam i z powrotem z Paryża do Nowego Jorku. Z tego też jesteśmy dumni!

Co dalej?


Pozyskane właśnie finansowanie umożliwi nam dalsze realizowanie wizji zrewolucjonizowania sposobu, w jaki korzystamy z samochodów, a milionom samotnie podróżujących kierowców da szansę wypróbowania wspólnych przejazdów, co z kolei ułatwi pasażerom wygodną i niedrogą podróż. Mamy zaszczyt być częścią nowej fali startupów, które udowadniają, że globalni liderzy mogą pochodzić także z Europy.

A co konkretnie będziemy robić?

Dzielić się: mierząc się z wyzwaniami, jakie niesie za sobą intensywny rozwój, jako priorytet stawiamy sobie wychodzenie naprzeciw potrzeb naszych użytkowników, pozostając z nimi w kontakcie online i offline – na spotkaniach w różnych miastach w Polsce i innych krajach.

Wprowadzać innowacje: bezustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych aplikacji mobilnych oraz strony internetowej, wprowadzając nowe funkcje, które ułatwiają umawianie się na wspólne przejazdy i czynią je zaufaną, wiarygodną formą podróżowania.

Rozwijać się: wchodząc we współpracę z nowymi partnerami, dbamy o to, aby serwis BlaBlaCar dostępny był wszędzie tam, gdzie znajdują się nasi potencjalni użytkownicy, a liczba przejazdów rosła i obejmowała jak największą liczbę tras – a wszystko po to, aby dać Wam większą swobodę i wygodę przy planowaniu podróży.

Uruchamiać serwis w kolejnych krajach: otwieramy kolejne rynki, chcąc umożliwić Wam podróżowanie po świecie za pomocą jednej aplikacji, współdzielenie przejazdu z osobami z innych krajów i bycie częścią „globalnej wioski” bez względu na to, czy jedziecie z Warszawy do Wrocławia, z Tuluzy do Bordeaux, czy też z Istambułu do Ankary.
Ambitne plany pociągają za sobą potrzebę zatrudnienia ambitnych pracowników – obecnie zespół BlaBlaCar liczy ponad 350 osób pracujących w 12 biurach na trzech kontynentach. Co roku podwajamy liczbę zatrudnionych osób i nieustannie szukamy kolejnych. Nowe fundusze pozwolą nam kontynuować rozwój zespołu oraz zadbać o zasoby technologiczne, pozwalające na uruchamianie serwisu w kolejnych krajach zgodnie z wartościami, które wyznajemy.

Dziękujemy!


Wzajemne zaufanie, zaangażowanie oraz lojalność są spoiwem naszej społeczności. 97% z Was przyznaje, że wspólne przejazdy czynią podróżowanie bardziej przyjemnym. I to jest wskaźnik, który nas motywuje do dalszego wysiłku!

W dniu takim, jak dziś, mamy jeszcze tylko jedną rzecz do dodania: dziękujemy. Dziękujemy wszystkim 20 milionom naszych wyjątkowych użytkowników za każdy kilometr wspólnej podróży.

Fred, Francis, Nico
& Zespół BlaBlaCar

Find out more about

Zaufanie

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride