Opowieści samochodowe – Rafał

Opowieści samochodowe – Rafał

Zapraszamy na kolejną część Opowieści Samochodowych. Tym razem rozmawiamy z Rafałem o jego miłości do SAABów.

Co powoduje, że Twoje auto jest dla Ciebie wyjątkowe?

Właśnie ta wyjątkowość SAABa samego w sobie jest czymś co mnie przyciągnęło do tej marki. Piękny, ponadczasowy design, niestandardowe rozwiązania techniczne i barwna historia – to wszystko odróżnia go od całej masy innych. Od początku czułem, że ta marka “pasuje do mnie” bo z samochodami jest tak jak z właścicielami psów – wybieramy je na swoje podobieństwo :)
Dodatkowo te konkretne egzemplarze są unikalne. Starszy tj. 900-tka jest moim zdaniem najbardziej udanym modelem jaki SAAB zrobił – “płaskonos” zachwyca swoim wyglądem z zewnątrz i wewnątrz nawet teraz, po 33 latach. Do tego ten egzemplarz jest po gruntownym tuningu i ma 200 koni co przy tej wadze pozwala odstawić większość na światłach. Nowszy to najrzadszy na świecie samochód produkowany seryjnie i ostatni model, który wyszedł z taśmy produkcyjnej. SAAB 9-4x powstawał tylko przez miesiąc i zrobiono raptem 573 sztuki tego modelu. Potem było spektakularne bankructwo więc swój egzemplarz kupiłem już na licytacji komorniczej w Szwecji o czym przypomina gustowna plakietka przy silniku.

BBC praga story-4_small

Najlepsze wspomnienie z Twoim samochodem?

Kiedyś organizatorka świątecznej wigilii charytatywnej wpadła na pomysł zlicytowania kolacji ze mną. Żeby wykluczyć monotematyczny wieczór z kolegą z branży, do pakietu dorzuciłem w ostatniej chwili “emocjonującą przejażdżkę po Pradze SAABem bez ABSu”. I tym sposobem poznałem sąsiadkę totalnie zafascynowaną wszystkim tym co turbo. Jest jedyną osobą, której dałem poprowadzić krokodyla (tj. 900-tkę) – przekonała mnie rozumiejąc więcej niż ja z rozpiski jego “uturbienia”. Przez rok nie udało mi się jej co prawda przekonać do jedynej słusznej marki ale nie tracę nadziei, że się nawróci :)

BBC praga story-2_small

Opowiedz, jak i kiedy zacząłeś podróżować z BlaBlaCar?

W dłuższe trasy jeżdżę tylko dużym SAABem i tylko wtedy kiedy muszę. Poczytać wtedy się nie da, więc przynajmniej sobie pogadam i to jest mój główny argument za zabieraniem towarzystwa. Polecam się na dłuższe dystanse, na trasie Warszawa – Sopot powstało już parę scenariuszy na tzw. filmy drogi :)
BBC praga story-13_small

Jak Twoi pasażerowie reagują na Twój samochód?

Nowy dla 99.99% społeczeństwa jest nierozpoznawalny i zwraca uwagę tylko zagorzałych fanów marki. Całą atencję zgarnia staruszek. To w ogóle jeździ? – takie są myśli w pierwszej sekundzie :) Wystarczy, że włączę silnik, dźwięk zaczyna budzić konsternację, a potem jest już tylko lepiej. W środku przytulnie i elegancko, a odczucia z jazdy jak wyścigówką. I o to chodzi w tym samochodzie.

BBC praga story_small

Chcesz zostać bohaterem kolejnych Opowieści samochodowych? Zgłoś się do nas wypełniając ten formularz!▶http://goo.gl/Hrv0rI

Find out more about

BlaBlaLudzie

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride