Bezpłatne ubezpieczenie assistance dla użytkowników BlaBlaCar

Już teraz wszyscy użytkownicy serwisu BlaBlaCar.pl mogą korzystać z bezpłatnego ubezpieczenia assistance, które gwarantuje dotarcie do celu zarówno kierowcom, jak i pasażerom.

Jak działa ubezpieczenie assistance od BlaBlaCar i AXA?

W przypadku nieprzewidzianego zdarzenia, które uniemożliwia dalszy wspólny przejazd:

  • zgłaszasz zdarzenie na specjalny numer telefonu +48 22 575 92 79
  • otrzymujesz pomoc na miejscu
  • jeśli w 3 godziny nie uda się przywrócić samochodu do pełnej sprawności, zostanie on odholowany do warsztatu, a dla wszystkich podróżujących zorganizujemy transport zastępczy
  • jeśli transport zastępczy tego samego dnia będzie niedostępny, zapewnimy nocleg ze śniadaniem
  • z tytułu korzystania z assistance nie ponosisz żadnych opłat.

Kogo obejmuje ubezpieczenie assistance?

Bezpłatne ubezpieczenie assistance oferowane przez AXA obowiązuje podczas wszystkich przejazdów aranżowanych przez serwis BlaBlaCar.pl, w których uczestniczy przynajmniej jeden pasażer oraz podczas których przynajmniej jeden z punktów – wyjazdu lub docelowy – zlokalizowany jest w Polsce. Dodatkowo kierowca, który zamieszcza przejazd, musi posiadać polski numer telefonu zarejestrowany w BlaBlaCar. Ubezpieczenie obejmuje pomoc assistance w sytuacji m.in. awarii samochodu, wypadku, kradzieży lub próby kradzieży pojazdu, a także rozładowanego akumulatora czy przebitej opony.

W sytuacji wystąpienia szkody, AXA zapewni mechanika, który spróbuje naprawić samochód, aby umożliwić kierowcy i pasażerom dalszą podróż. Jeśli usterka okaże się niemożliwa do naprawienia na miejscu, samochód zostanie odwieziony do najbliższego warsztatu. Gdy natomiast pojazd nie zostanie naprawiony w ciągu 3 godzin od chwili zgłoszenia zdarzenia, kierowca oraz pasażerowie będą przetransportowani do wskazanego przez każdą z osób miejsca – docelowego lub wyjazdu (podróż pociągiem w drugiej klasie, podróż samolotem w klasie ekonomicznej lub wynajęty samochód). Jeśli zaaranżowanie podróży tego samego dnia nie będzie możliwe, uczestnikom przejazdu zaoferowany zostanie nocleg ze śniadaniem. W ramach ubezpieczenia assistance nie będą zwracane same koszty naprawy samochodu w warsztacie.

Szkody zaistniałe podczas wspólnego przejazdu z BlaBlaCar należy zgłaszać dzwoniąc pod stworzony do tego celu numer telefonu: +48 22 575 92 79. Ubezpieczenie assistance jest bezpłatne i działa podczas całego wspólnego przejazdu zaaranżowanego poprzez BlaBlaCar.pl.

Pełne Ogólne Warunki Ubezpieczenia Assistance znajdziesz tutaj.

Find out more about

Co nowego?

By using our website, you accept that we use cookies to perform analytics and produce content & ads tailored to your interests. Read our policy on cookies usage

Offer a ride